záhradný domček SOLID PAVEL 290 x 250 cm

Akcia -3%

Drevený domček, hrúbka steny 19 mm, vonkajšie rozmery 290 x 250 cm, vonkajšia zastavaná plocha 7,27 m2.

Dostupnosť
Skladom (3 ks)
Doručíme do 48h
Pôvodná cena
1 299,00 €
Ušetríte
44,00 € (3%)
1 255,00 €
1 045,83 € bez DPH
Úsmev ako dar
Za nákup získate 1255 bodov.

Klasický pevný záhradný domček SOLID PAVEL ponúka perfektný úložný priestor pre vaše záhradné náradie.

Tento model má dve okná vo dverách. Drevený stavebný systém, pri ktorom sa profilované dosky opatrené drážkou a perom do seba zasadí v rohoch krížom do vyfrézovaných zárezov. Sila dosiek 19 mm.

Krátký popis domčeka:

  • domček je vyrobený z kvalitného ihličnatého dreva 
  • dvojkrídlové dvere na pántoch 
  • tradičný rubený systém, strecha z dosiek OSB (hrúbka 15 mm) 
  • 2x okno (presklenie z plexiskla) 
  • strešná lepenka súčasťou balenia 
  • všetko potrebné kovanie je súčasťou balenia

Povrchová úprava:
Pri výrobe bolo použité tlakovo impregnované drevo. Jedná sa o veľmi účinnú a ekologicky šetrnú metódu pre ochranu dreva. Zriedené impregnačné soli sa vysokým tlakom v priemyselnej pretlakovej komore vtláčajú do vnútornej štruktúry dreva, takže ošetrené drevo má na konci tohto procesu vysokú vlhkosť a veľmi pomaly vysychá. Preto má tlakovo impregnované drevo špecifické vlastnosti, predovšetkým typickú nazelenalú, červenkastú, modrastú alebo sivou farbu. Na povrchu dreva môžu byť často malé šedivé / zelenkavé / biele škvrny. Často sa to najprv klasifikuje ako pleseň. Väčšinou sa jedná o neškodné kryštály soli, ktoré sa na povrchu kombinujú s živicovými zložkami z dreva. Tieto body časom zmiznú a stanú sa nepoznatelnými. Kryštály soli na povrchu sú považované za znak kvalitnej tlakovej impregnácie. Väčšie čierne bodky už môžu byť naozaj plesní, ktorá môže ľahko vzniknúť pri skladovaní impregnovaného dreva v uzavretých priestoroch alebo pri nedostatočnej ventilácii. K ich odstráneniu často stačí kefovanie. Silne postihnuté oblasti vydrhnite domácim čistiacim prostriedkom obsahujúcim chlór. Plesňové bodky sú len na povrchu dreva a sú úplne prirodzenou vlastnosťou tlakovo impregnovaného dreva.

Pred montážou musia byť všetky stavebné diely ošetrené hlboko pôsobiacim základným náterom (preventívna ochrana proti zamodraniu a plesni) a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Pre konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnou lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť zároveň vodeodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná. Dbajte na to, aby lazúra mala dostatok farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutie dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Nechajte si podrobne poradiť od odborného predajcu farieb, čo sa týka ochrany prírodného ihličnatého dreva a dodržujte pracovný postup výrobcu náterovej hmoty. Ďalší náter vykonávajte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní. Dôkladnou ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť Vášho dreveného výrobku !!

Skladovanie pred montážou:
Domček je vyrobený z kvalitného dreva a je dodávaný povrchovo neošetrený. Pozor, balík s materiálom nie je vodotesný. Folie chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebnú sadu až do konečnej montáže v suchu, nie priamo položenú na zemi, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.). Neskladovať vo vykurovanom priestore!

Základy domčeka:
Venujte prosím MIMORIADNU starostlivosť pri budovaní základu pre domček. Základ postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presne vyvážený do vodorovnej roviny a odvodnený, aby základové trámiky ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámikov, podložte trámiky pásiky z bitúmenové lepenky (nie sú súčasťou dodávky).

Pre trvanlivosť základu je nutné dodržať tieto najdôležitejšie predpoklady: podklad, pravouhlosť a presná rovina. S kvalitným základom vydrží Váš domček o mnoho rokov dlhšie. Nechajte si poradiť alebo základ zhotoviť odborníkom - stavbárom.

Povolenie k stavbe domčeka:
Drevený domček s pevnými základmi môže vyžadovať určité povolenia od miestnych úradov, preto radšej pred nákupom domčeku overte na stavebnom úrade aktuálnu situáciu s územným rozhodnutím (rozhodnutie o umiestnení stavby). Odporúčame na všetkých miestnych úradoch overiť platné predpisy pre oblasť plánovanej stavby domčeka, pretože stavba domčeka môže byť úradmi práve v mieste vašej záhrady z rôznych dôvodov obmedzená. Ak máte záhradku (pozemok) v nájme, tak sa musíte dohodnúť aj s jej majiteľom.

Doprava:
Domček dopravíme v rozloženom stave ako 1 paletu na hranici Vášho pozemku. Pri preprave sa NEDÁ používať vozidlo s odklápacím zadným čelom a následne paletový vozík. Pri vykládke je nutná spolupráca kupujúceho.

Upozornenie:

  • výrobok dodávame v rozloženom stave
  • produkt na obrázku môže obsahovať príplatkové príslušenstvo alebo prvky, ktoré nie sú obsahom základného balenia
  • tento produkt je určený výhradne pre nekomerčné domáce použitie

Rozmery balenia:

  • palety 1,16 x 2,60 x 0,37 m / 390 kg

Súbory

Hmotnosť 390kg
Výrobca SOLID
Kategória drevené domčeky
Zaťaženie strechy na sneh kg/m2
Plocha strechy 7,44m2
Sklon strechy 13o
Strešná krytina (obsah dodávky) strešná lepenka
Vnútorná plocha 5,12m2
Povrchová plocha k náteru 20m2
Hrúbka steny 19mm
Výška (vonkajšia) 2,08m
Výška dverí 1,67m
Výška steny 1,80m
Šírka dverí 1,61m
Šírka (vonkajšia) 2,90m
Dĺžka (vonkajšia) 2,50m
Zastavaná plocha 7,27m2
Dvere dvojkrídlové na pántoch
Farba drevo
Hrúbka strechy domčeka 15mm
Okná (materiál presklenia) plexisklo
Podlaha pribalená nie

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Počet mj na sklade
Centálny sklad LG1592 3
Externý sklad LG1592 0
Interný sklad LG1592 0
Interný sklad 10 LG1592 0
Interný sklad 7 LG1592 0
Interný sklad 8 LG1592 0
Stará Vajnorská - prevádzka osob. odberu LG1592 0
Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

rýchle dodanie

Overený zákazník,

Odporúčam

Overený zákazník,

Ochota

Overený zákazník,