Automatické otváranie a zatváranie kurníka CHICKEN GUARD EXTREME

Automatické dvierka | Kód: 17405-18188
Dostupnosť
Dočasne vypredané
termín doručenia vám upresníme telefonicky
223,00 €
185,83 € bez DPH
Úsmev ako dar
+2,00 €
Za nákup získate 223 bodov.

Automatické otváranie a zatváranie kurníka CHICKEN GUARD EXTREME

Automatické otváranie a zatváranie kurníka so svetelným senzorom a časovačom. Jedná sa o najvýkonnejší kompletný automatický systém ovládania pohybu dvierokdo 2 kg (dvierka nie sú súčasťou balenia). Prehľadný LCD displej a automatická kalibrácia dvierok zaisťujú intuitívne ovládanie jednotky. Zariadenie je vhodné až do teploty -20 °C . Menu je v slovenskom jazyku , a preto je nastavenie zariadenia naozaj jednoduché. Súčasťou balenia je podrobný slovenský návod.

Ako automatické otváranie kurníku funguje

Automatické otváranie a zatváranie kurníka je elektronické zariadenie , ktoré pomocou motorčeka pravidelne ráno otvorí dvierka kurníka a večer ich zase bezpečne uzavrie . Vďaka tomuto automatizovanému systému už nebudete musieť skoro ráno vstávať a ísť za každého počasia otvoriť kurník. Zároveň sa nemusíte báť, že Vaša sliepka napadne v noci líška alebo iný predátor, pretože zariadenie za Vás kurník vždy včas bezpečne uzavrie . Automatické otváranie kurníku Vám teda zaistí pohodlie, pokoj a tiež ochranu pre sliepky.

Chicken Guard Extreme ponúka niekoľko praktických funkcií:

  • Programovateľný časovač - sami si presne nastavíte v koľko hodín sa majú dvierka kurníka otvoriť av koľko hodín uzavrieť.
  • Svetelný senzor - dvierka kurníka sa budú otvárať a zatvárať v závislosti od denného svetla. V nastavení si môžete nastaviť citlivosť svetelného senzora.
  • Funkcia ručného ovládania - dvierka môžete kedykoľvek otvoriť alebo zavrieť stlačením tlačidla.
  • Funkcia automatického zastavenia dvierok - dvierka sú vybavené špeciálnou ochrannou funkciou, ktorá reaguje na situáciu, pokiaľ sa počas uzatvárania dvierok pod nimi nachádza akékoľvek zviera. Akonáhle dvierkam bráni čokoľvek v ceste, motor sa automaticky zastaví. Tento unikátny systém zaisťuje absolútnu bezpečnosť a nie je možné, aby hydina dvierka akokoľvek zranila.

Všetky tieto funkcie je možné ľubovoľne kombinovať , to znamená, že na otváranie dvierok môžete využiť inú funkciu ako na zatváranie dvierok. (napr: ráno sa dvierka môžu otvárať pomocou svetelného senzora a večer uzatvárať v presne nastavený čas, alebo si napr. pre ranné otváranie dvierok zvolíte časovač a na večer zvolíte manuálne zatváranie, apod.)

Technické prevedenie

Chicken Guard Extreme má veľmi výkonný motor , ktorý dokáže zdvihnúť až 2 kg , takže je ideálny pre otváranie väčších a ťažších dvierok. Súčasťou zariadenia je aj bezkontaktný snímač polohy dvierok. Prístroj je vybavený veľmi odolným puzdrom , a tak zaisťuje perfektnú ochranu pri extrémnych poveternostných podmienkach až do teploty -20 °C. Všetky potrebné informácie o nastavení sú prehľadne znázornené na dvojriadkovom LCD displeji , v slovenskom jazyku. LCD displej prejde po určitej dobe nečinnosti do "režimu spánku", aby sa zvýšila životnosť displeja. Zariadenie znovu "prebudíte" stlačením tlačidla MENU. Pre nastavovanie programov slúžia extra veľké tlačidlá , aby bolo možné ich ovládať aj v rukaviciach.
Chicken Guard jednotka

Spôsob napájania  

Zariadenie je napájané pomocou ceruzkových 4xAA batérií , ktoré sú súčasťou balenia. Na slabé batérie Vás včas upozorní indikátor slabej batérie a výstražné svetlo , ktoré je viditeľné až zo vzdialenosti 100 metrov. Životnosť týchto batérií je cca 6 mesiacov. Po výmene batérií je životnosť určená podľa kvality zakúpených batérií.

Po vybratí batérií môžete využiť USB alebo DC 6/12V napájanie priamo zo siete (USB ani DC napájací kábel nie je súčasťou balenia!).
Chicken Guard napájanie jednotiek

Inštalácia

Automatické otváranie kurníku je pripravené tak, aby bola jeho inštalácia a nastavenie čo najjednoduchšie . Automatické otváranie kurníku jednoducho pripevníte na vonkajšiu stranu vášho kurníka pomocou dodaného príslušenstva a pripojíte špagát k Vašim dvierkam kurníka. Potom už len zariadenie nastavíte podľa vašich potrieb a môžete si dať nohy nahor . Presný návod na inštaláciu a nastavenie nájdete nižšie.

Návod na obsluhu na stiahnutie:
A1 logo PDF
Automatické otváranie a zatváranie kurníka CHICKEN GUARD EXTREME


Videonávod na montáž:

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.


Súvisiace produkty

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Kvalita rýchlosť

Overený zákazník,

Rýchle dodanie a skvelá komunikácia s obchodom

Overený zákazník,

Vsetko prebehlo ok

Overený zákazník,